ASTROLOGIE - FIRMICUS MATERNUS7 Iulli Firmici... - Lot 7 - Varenne Enchères

Lot 7
Estimation :
680 - 700 EUR
 ASTROLOGIE - FIRMICUS MATERNUS7 Iulli Firmici materni iunioris siculi, V.C ad mavortium, lollianum astronomicum lib. VIII per Nicolavum Prucknerum astrologum nuper ab innumetis nendis uindicati. Claudi Ptolemaei. Quadrupartitum vocant, lib. IIII. Ex Arabicus et Chaldeis. Basilae, ex-officina loannis hervagli, 1533, 244pp. - 143pp. - 44 ff. - C.PTOLEMAEI pheludiensis Alexandrini philosophi et mathematici. Excursum Coloniae agrippinae, 1537 51 pp., 1f., in-4 ,vélin, traces de lacets, dos lisse, titre manuscrit au dos (rel. us. mouillures, cachet de Jean Adler Houzeau & Lancaster, 761.
Mes ordres d'achat